Колійне господарство

Загальна структура колійного господарства

Під колійним господарством розуміються, насамперед, конструкції і споруди, що безпосередньо забезпечують перевізний процес. Це: ВБК (верхня будова колії), ЗП (земляне полотно), ШС (штучні споруди), водовідвідні й укріплюючи пристрої, переїзди, колійні і сигнальні знаки, сніго- , водо- і піскозахисні пристрої і т.п.
До колійного господарства також відноситься комплекс виробничих підприємств, призначених для нормальної експлуатації залізничної колії, це: дистанції колії (ПЧ); дистанції захисних лісонасаджень (ПЧЛ), колійні машинні станції (ПМС);
колійні дорожні майстерні (ПДМ); щебеневі заводи (РПЗ); баластові кар’єри  (ПЧП); шпалопросочувальні заводи (ПШ); рейкозварювальні підприємства (поїзди) (РЗП), і т.д..
Зазначені підприємства, крім об’єктів виробничого призначення, машин, механізмів, лінійних будинків, майстерень, гаражів, виробничих приміщень та н.., мають об’єкти культурно-побутового призначення: житлові будинки, клуби, побутові приміщення та н..
Призначення колійного господарства – забезпечення необхідних розмірів перевезень, тобто пропуск необхідної кількості поїздів у потрібному напрямку  з установленими швидкостями при безперебійному і безпечному русі.
Система ведіння колійного господарства передбачає безперервне поточне утримання колії і планово-попереджувальні ремонти (ППРК). Поточне утримання колії здійснюється за рахунок експлуатаційних витрат, а всі види ремонтів верхньої будови колії, земляного полотна, водовідвідних і н.плюючи пристроїв, штучних споруд, засобів снігозахисту та н.. – за рахунок амортизаційних відрахувань. Для виконання своїх функцій з поточного утримання колії та ремонту, підприємства колійного господарства мають машини, механізми і транспортні засоби.
Структура управлінням колійним господарством.
Залізничні колії перегонів і станцій з коліями промислових підприємств і організацій, що знаходяться на балансі залізниці, та  підприємства, що забезпечують їх обслуговування і ремонти, складають колійне господарство.
В державній адміністрації «Укрзалізниця» колійним господарством керує Головне управління колійного господарства (ЦП), а на залізницях – служба колії (П).
Служба колії встановлює планові завдання для дистанцій колії, інших підпорядкованих підприємств і організацій, здійснює контроль за їх виконанням, технічне керівництво, запровадження нової техніки і передової технології.

Основною господарською одиницею в колійному господарстві є дистанція колії (ПЧ), в якій знаходяться технічні паспорти з планами і профілями.

Немає коментарів:

Дописати коментар